Plzeň pro děti

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada

Plzeňská zoologická zahrada pravidelně patří mezi deset nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. Nachází se blízko centra města, v atraktivně členitém areálu s vodními plochami, arboretem, skalami i venkovními a vnitřními pavilony, které nejrůznějším druhům z celého světa poskytují zázemí. Žirafy, nosorožci, lvi, tygři, medvědi, tučňáci, plameňáci, klokani, zebry, krokodýli a třeba i pro někoho obyčejná domácí zvířata na statku Lüftnerka jsou hlavními hvězdami pestré nabídky plzeňské zoologické zahrady.

Web »

Techmania s 3D Planetáriem

Techmania s 3D Planetáriem

Vědecké show, hlavolamy, demonstrace pokusů, klasické i interaktivní expozice, nečekané experimenty, netradiční workshopy a navíc supermoderní planetárium. To vše nabízí plzeňské science centrum Techmania, které za každého počasí přesvědčí celou rodinu nebo školní třídu o tom, že věda není žádná věda, ale přináší spoustu zábavy.

Už pro děti od 3 let je připraveno několik expozic, díky kterým mohou objevovat svět. Je to například Malá věda, kde se na svět mohou dívat obřím kaleidoskopem, pátrat po pokladu, zaplavat si v moři molitanových kostek nebo otestovat gravitaci na velké skluzavce. V další části science centra můžete poměřit síly se zástupci zvířecí říše.

Expozice Vodní svět, která hravým způsobem přibližuje koloběh vody v přírodě, baví každého bez rozdílu věku, stejně jako MáToHáček plná hlavolamů, stavebnic a her. Chemistři, Edutorium a další expozice přibližují starším dětem svět fyziky a chemie prostřednictvím nejrůznějších pokusů a her. Zajímavá je také expozice Vesmír, kde si odvážní jedinci mohou prostřednictvím gyroskopu vyzkoušet i stav beztíže. Ve 3D Planetáriu se díky pestré nabídce projekcí můžete podívat na Měsíc, objevit příběh Země od jejího počátku i si užít animované filmy.

Web »

DinoPark

DinoPark

Na dobrodružnou cestu do pravěku plnou zábavy i poznání se můžete vypravit v DinoParku. Lákává atrakce s ozvučenými a pohyblivými modely prehistorických zvířat je vhodná především pro děti do 5 do 12 let, ale zabaví se zde i menší děti a rodiče. V DinoParku si přijde na své každý. Několik metrů velké modely různých druhů dinosaurů umožní dětem obdivovat obří vyhynulé živočichy a poznat tak svět, který už miliony let neexistuje. Najdete zde i další atrakce. Na paleontologickém hřišti si mohou děti odkrýt kostru dinosaura. Vyřádit se mohou na dětských atrakcích a prolézačkách. Díky promítání v 3D kině, které je součástí vstupenky, se navíc podíváte pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí. Za poznáním je možné se vydat také v expozici Cesta do minulosti Země.

Web »

Muzeum loutek

Muzeum loutek

Spejbl s Hurvínkem se v Plzni narodili, a tak není čemu se divit, že zde vzniklo zajímavé muzeum věnované právě loutkám. Najdete ho v jednom z historických domů přímo v centru města na náměstí Republiky. Expozice vypráví příběh loutek od malých kočovných divadélek až po současnou produkci plzeňského Divadla Alfa. Seznámíte se tu i s osobností tvůrce Spejbla a Hurvínka Josefa Skupy i jeho následovníka Jiřího Trnky. Hlavním lákadlem muzea je to, že si exponáty nemusíte jenom prohlížet ve vitrínách, ale děti zde samy mohou dát průchod fantazii a zahrát si vlastní divadlo. Muzeum má také speciální father- friendly program připravený na míru pro návštěvu tatínků s dětmi. Zajímavostí je také geocachingový průvodce Paměť loutky, který vás prostřednictvím této speciální aktivity provede po Plzni.

Web »

Muzeum strašidel

Muzeum strašidel

Moderní objekt hotelu Central skrývá historické podzemí, v němž se nacházejí tajuplná sklepení plná plzeňských strašidel. Až se přestanete bát, určitě mezi nimi rozeznáte i Radouše, strašného pána nedalekého hradu Radyně. Muzeum je určeno především dětem.

Web »

Visit PlzeňPlzeňský krajKudy z nudy